top of page

O nas

Zespół założony został przez studentów i absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej w 2013 roku. Wykonujemy szeroki repertuar od średniowiecznych utworów a capella po rozbudowane formy wokalno - instrumentalne późnego baroku. Prezentujemy również utwory muzyki współczesnej i rozrywkowej.

Katarzyna Sobek - sopran
 

Studentka piątego roku studiów na wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie śpiewu dr hab. Olgi Popowicz. W roku akademickim 2013/2014 otrzymała stypendium prof. Jerzego Katlewicza dla wybitnie uzdolnionych studentow. W latach 2008-2013 była solistką zespołu muzyki celtyckiej Carrantuohill, z którym koncertowała w kraju i za granicą oraz nagrała dwie płyty. W 2009r. wraz z zespołem, wystąpiła w Studiu Agnieszki Osieckiej, w audycji Radiowej Trójki. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prof. Charlotte Lehmann, prof. Paula Esswooda, prof. Evy Blahovej , Ursuli Schönhalls i Iwony Sobotki. Występowała u boku Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Urszuli Dudziak i Eleanor McEvoy. Występowała pod batutą Paula Esswooda, Michała Klauzy i Wojciecha Groborza. W 2012 roku wystąpiła w Operze Krakowskiej w roli Pierwszej Damy w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta. W 2013 roku wystąpiła w bydgoskiej Operze Nova, w ramach XX Bydgoskiego Festiwalu Operowego, w roli Rodelindy w operze „Rodelinda, królowa Longobardów”, G. F. Händla.

Łukasz Dulewicz - kontratenor
 

Ukończył z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne w Krakowie w klasie skrzypiec. Również z wyróżnieniem ukończył Dyrygenturę Chóralną i Edukację Artystyczną Szkolną oraz  wydział Wokalno – Aktorski w klasie prof. A. Monasterskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku akademickim 2006 / 07 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki za wyróżniające wyniki w nauce i sukcesy artystyczne. Od 2006 r. jest śpiewakiem w zespole Capella Cracoviensis oraz od 2009 r. członkiem męskiego kwartetu wokalnego „Triplum”. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Paula Esswooda, Cristinę Pluhar i Bożenę Betley. Jako solista występuje z zespołami „Harmonia Sacra” M. Szelesta, „Kantorei Sankt Barbara”, „Polską Orkiestrą XVIII wieku”,  zespołem „Subtilior Ensemble”, muzykami wawelskimi - „Flori Pari”, „Ensemble Viridarium” z Wrocławia. Koncertuje w kraju i za granicą m. in. we Francji, na Litwie, w Hiszpanii, a we Włoszech jako członek zespołu „Capella Augustana” Matteo Messoriego. Śpiewał w operach „ Juliusz Cezar w Egipcie” oraz „Rodelindzie” G.F. Haendla i „Griseldzie” A. Vivaldiego. Współpracował z takimi dyrygentami jak Andrew Parrot, Claudio Cavina, Paul McCreesch, Konrad Junghanel, Marek Toporowski. Wziął udział w polskiej premierze opery „Anioły w Ameryce” P. Eötvösa w Operze Wrocławskiej. Prowadzi działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Ekonomicznym i Akademii Muzycznej w Krakowie. Nagrał kilkanaście płyt z muzyką dawną a niektóre z nich zostały nominowane do nagrody „Fryderyka”.

Szczepan Kosior - tenor
 

Absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie (specjalność: prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych). Dyplom z wyróżnieniem. Stypendysta festiwalu – kursu mistrzowskiego Dartington International Summer School ’95 w Anglii. Finalista międzynarodowego konkursu- Concorso Internazionale di Canto L’Orfeo di Claudio Monteverdi ( luty 2007 ). W latach 1993-2001 śpiewał w Krakowskim Chórze Kameralnym, między 1996-2012 rokiem w Chórze Polskiego Radia w Krakowie, a od czerwca 2012 roku jest śpiewakiem w zespole Capella Cracoviensis. Współpracuje na stałe z Zespołem Muzyki Dawnej FLORIPARI z Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie, zespołem Subtilior Ensemble z Warszawy. Od kilkunastu lat śpiewa w męskim kwartecie Triplum, wykonującym muzykę a cappella od czasów średniowiecza po barok. Występował z takimi dyrygentami jak: A.Parrott, R.Sochaczevsky, P.Esswood, P.Goodwin, V.Dumestre, M. Toporowski, J.T.Adamus. Szczególnym zamiłowaniem darzy muzykę dawną. W repertuarze posiada utwory od wczesnego Renesansu (m.in. Obrecht, Brumel, Tallis, Palestrina, Monteverdi) poprzez Barok (Schutz, Purcell, Bach, Haendel) aż do Klasyków Wiedeńskich.

 
Sebastian Szumski - baryton
 

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie doc. Marka Rzepki. Swoje umiejętności wokalne doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem Heleny Łazarskiej, Teresy Żylis-Gara, Ryszarda Karczykowskiego, Charlesa Kellysa, Evy Blahovej oraz Rudolfa Piernaya. Zapraszany jest na koncerty oratoryjne oraz recitale w filharmoniach w Polsce i za granicą. Współpracował z cenionymi pianistami – Andrzejem Pikulem, Andrzejem Tatarskim, Marcinem Koziakiem – oraz dyrygentami: Krzysztofem Pendereckim, Federico Marią Sardellim, Joshuą Rifkinem, Paulem McCreeshem, Alessandro de Marchim, Vincento Dumestrem. W roku 2008 debiutował na scenie podczas Barbakan Festival w Krakowie, kreując partię Hrabiego Almavivy w Weselu Figara Mozarta. W roku 2009 i 2010 występował na Międzynarodowym Festiwalu Belcanto w Nałęczowie gdzie zdobył główną nagrodę Złotego Słowika, nagrodę publiczności oraz nagrodę ZASP. W roku 2010 otrzymał stypendium Opera Studio w Teatrze Giuseppe Verdiego w Pizie, gdzie w sezonie artystycznym 2010/2011 śpiewał partię Maestra w operze Le convenienze e inconvenienze teatrali Gaetano Donizettiego; wykonywał ją także w teatrach w Lukce oraz Livorno. Od roku 2012 współpracuje Capellą Cracoviensis, jako solista i kameralista.

Jan Baciak - organista i klawesynista
 

Ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w Krośnie w klasie organów mgr. Tadeusza Rymarza. Obecnie jest studentem organów Akademii Muyzcznej w Krakowie w klasie dr.hab. Marcina Szelesta oraz klawesynu prof. Magdaleny Myczki. W roku 2010 został stypendystą International Summer School in Dartington, w ramach której uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Davida Titteringtona. W 2012 roku w ramach programu „Erasmus” studiował w Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu w klasie organów Wolfganga Zerera oraz Pietera van Dijka.
Jest laureatem II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Organowym „ 10 Concorso Internazionale di Esecuzione e Composizione Don Vincenzo Vitti w Castellana Grotte (Włochy), III nagrody na II Akademickim konkursie organowym Romuald Sroczyński in memoriam w Poznaniu oraz IV nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Organowej Jehana Alaina w Krakowie. Współpracował z Capellą Cracoviensis oraz orkiestrą Filharmonii Krakowskiej pod batutą takich dyrygentów jak: Andrew Parrot, Fabio Bonizzoni czy Paul Esswood. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych organistów i klawesynistów m.in. Juliana Gembalskiego, Krzysztofa Urbaniaka, Lorenzo Ghielmiego, Daniela Rotha, Daniela Zaretsky’ego, Bernharda Klapprotta oraz Menno van Delfta. Jako solista występował w Polsce oraz za granicą m.in. w Niemczech, Holandii czy na Litwie.

  • facebook-square
  • youtube-square
bottom of page